Про мову сили контролюючих органів

Багато, якщо не більшість, дій люди вчиняють за звичкою, тому що так склалося, не розуміючи, не усвідомлюючи і, головне, зовсім не переймаючись питанням «навіщо» я це роблю. І справа не в якихось правилах, які забезпечують комфортне існування в соціумі, а в безглуздих речах, які робляться автоматично, без очікування якоїсь реакції. Наприклад, в житті Фаїни Георгіївни Раневської був такий випадок:

«Как-то раз Раневскую остановил в Доме актера один поэт, занимающий руководящий пост в Союзе писателей.

— Здравствуйте, Фаина Георгиевна! Как ваши дела?

— Очень хорошо, что вы спросили. Хоть кому-то интересно, как я живу! Давайте отойдем в сторонку, и я вам с удовольствием обо всем расскажу.

— Нет, нет, извините, но я очень спешу. Мне, знаете ли, надо еще на заседание…

— Но вам же интересно, как я живу! Что же вы сразу убегаете, вы послушайте. Тем более, что я вас не задержу надолго. Минут сорок, не больше.

Поэт начал спасаться бегством.

— Зачем же тогда спрашивать, как я живу?! — крикнула ему вслед Раневская.».

Це саме можна сказати і щодо певних святкувань. Наприклад, сьогодні, коли Ви читаєте цей моніторинг, – 8 жовтня, цей день згідно з Указом Президента України є днем ​​юриста, який з радістю відзначає значна частина населення.

Як на мене, наявність таких професій говорить про абсолютну недосконалість нашого суспільства, тому і приводів для радості особливо немає. Ось, наприклад, метою юриста є попередньо встановити такі умови, щоб Клієнта не обманули, його права були дотримані і максимально уникнути встановлення санкцій для Клієнта, якщо ж права вже порушені – поновити їх; метою судді є відновлення порушених прав; метою поліцейського є підтримання громадського порядку, припинення порушень, розшук винних і т.д. Наявність всіх цих професій, як на мене, говорить тільки про те, що суспільство, в якому вони існують, знаходиться на низькому моральному рівні, цінність мають тільки фізичні об’єкти, відсутня духовна складова, таке суспільство розуміє лише мову сили, відсутні дійсні цінності.

Тому і вектор розвитку обраний некоректно – замість того, щоб удосконалювати, реформувати судову, пенітенціарну системи, краще було б спрямувати зусилля на такий розвиток, щоб ці системи взагалі не були потрібні (наприклад, як розказано тут: https://www.youtube.com/watch?v=H1fvr9rGgSg).

Але, тим не менш, поки цей стан не досягнуто, в сучасних реаліях ми допомагаємо нашим Клієнтам управлятися з цією «мовою сили».

Наприклад, зараз Кабмін на чолі з Гройсманом вирішили, що головна проблема нашої економіки – тіньовий ринок праці, тому анонсували проведення масового контролю. А саме, КМУ розпорядився про проведення починаючи з 5 жовтня 2018 року комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, Державною службою з питань праці, Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, Національною поліцією, іншими центральним органам виконавчої влади за участі органів місцевого самоврядування (https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zahodi-spryamovani-na-detinizaciyu-vidnosin-u-sferi-zajnyatosti-naselennya).

При цьому, особливу увагу буде приділено забудовникам (kmu.gov.ua/ua/news/glava- uryadu-iniciyuye-provedennya-fiskalnih-perevirok-zabudovnikiv-na-predmet-splati-podatkiv).

Виходячи з практики, можна припустити, що порушення будуть зафіксовані всюди, навіть там, де їх і немає – за принципом «хто не згоден – йдіть до суду, і там все доводьте». Саме тому зараз ми і попереджаємо своїх клієнтів, що а) потрібно бути готовими до приходу перевіряючих, в тому числі і знати процедуру допуску до перевірки, процедуру проведення самої перевірки; б) потрібно вже бути готовим (мати набір доказів) довести свою правоту в суді.

Читати Моніторинг