Приємні новини будівельного законодавства

Вітаємо! Сьогодні хочеться звернути вашу увагу на приємні новини, які надійшли з кабінетів уряду прямо під ялинку.

18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, які не потребують документів на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Відповідний проект постанови був розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Які основні зміни запроваджуються цим нормативно-правовим актом? Для більшості українців будуть цікаві наступні моменти:

  1. Проводити утеплення житлових будинків тепер можна без дозволів

Зокрема, тепер для проведення будівельних робіт з комплексної теплоізоляції вже введених в експлуатацію житлових будинків (стін, даху, горища, технічного поверху, цоколя чи підвалу) не потрібно отримувати такі дозвільні документи. Це стосується індивідуальних житлових будинків, які належать до об’єктів із незначними (СС1) наслідками, та багатоквартирного житла висотою до 100 м — об’єктів із середніми (СС2) наслідками.

Раніше, щоб провести утеплення житлового будинку, наприклад, стін, даху чи горища, потрібно було отримувати обов’язковий дозвіл ДАБІ. Це могло затягувати проведення таких робіт на декілька місяців (при наявності бажання отримати такий дозвіл, щоб не порушувати закон).

Такі зміни, зокрема,  пов’язані з тим, що 23 липня 2018 року набрав чинності Закон України “Про енергетичну ефективність будівель” та розпочато діяльність Фонду енергоефективності, що передбачає збільшення об’ємів виконання будівельних робіт із термомодернізації. Крім того, 1 грудня вступили в дію оновлені державні будівельні норми (ДБН) щодо теплоізоляції фасадів (ДБН В.2.6-33:2018 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування»), які, зокрема, передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.

  1. Для перепланування квартири також не потрібен дозвіл

Також, якщо раніше для перепланування квартири обов’язково потрібно було отримувати дозвіл ДАБІ, то тепер такі роботи без втручання в несучі конструкції не потребують такого дозволу, процедура отримання якого може затягнутися від 3 до 6 місяців.

Отже, у перелік увійшли роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку або споруди та приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що відноситься до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) та СС3 (значні).

Тобто ці зміни стосуються перепланування не тільки в приватних будинках, а й у квартирах багатоквартирних будинків. Крім того, можна робити перепланування або переоснащення (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3.

Зрозуміло, що і до прийняття цих змін в законодавстві власникам нерухомості це не перешкоджало здійснювали вищевказані роботи без отримання дозволу ДАБІ. Але тепер такі дії вже не є порушенням закону, отже, немає ризику притягнення за це до відповідальності.

 Олексій Домашенко, адвокат

Підписатись на Моніторинг