Про бухгалтерське мислення “творців” Податкового кодексу

Вітаю,

те, що депутати не читали Податковий кодекс, коли голосували за нього, мене не дивує. У них іншим голова забита. А от цікаво, що саме думали не депутати, а ті, хто розробляв його проект? Як на мене, то вони мали би бодай трошки мати економічного, бухгалтерського мислення.

У ст. 98 ПК вказано, що злиття платника податків – це передача майна платника податків до статутних капіталів інших платників інших платників, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншим. З цього робимо такі висновки:

  1. Підприємство, яке зливається з іншим, усі свої активи намагається умістити в частині пасивів іншого підприємства. Можете собі таке уявити?
  2. Підприємство, яке зливається з іншим, передавши усе своє майно до статутного капіталу іншого, стає його учасником і має отримати корпоративні права. Проте вони також є майном, яке також треба передати до статутного капіталу і знову ж таки отримати корпоративні права…. Таке собі замкнуте коло.
  3. Отримавши корпоративні права підприємства, з яким воно зливається, це підприємство ліквідується. Разом з цими корпоративними правами. Не встигнувши стати учасником іншого і власником корпоративних прав.
  4. Такі корпоративні права переходять до правонаступника підприємства, яке злилося, тобто до того підприємства, з яким воно злилося. Воно стає учасником самого себе.

Спробуйте усе це уявити в бухобліку. Мені не вдалося.

Кадровий аудит – це наша послуга, яка є для ВАС корисною і потрібною. Важливо лиш оцінити ризики. Інформацію щодо кадрового аудиту і ризиків знайдете у доданих файлах.

Підписатись на Моніторинг