Коли цивільне право “заважає” податковому

Вітаю,

здатність ДФСУ до подвійних стандартів є безсумнівною. Але ці подвійні стандарти не завжди шкодять платникам податків.

Так в ІПК, про яку йдеться на стор.2 нашого Моніторингу від сьогодні, ДФСУ дійшла висновку про те, у разі коли оплата за товари не відбулася, то першою подією «вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом».

А відповідно до ст.334 Цивільного кодексу право власності у набувача може виникати не лише з моменту передання речі, а й у той момент, який визначений договором або законом. Тобто виходить, що ЦКУ вказує на те, що право власності може перейти й без передачі товару. Як на мене, то усі підстави вважати такий перехід прав власності на товар без його передачі першою подією для ПДВ. А думка ДФСУ протилежна.

Більше того, в цій же ІПК ДФСУ вказує, що «згідно зі статтею 1 ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків регулюються виключно нормами ПКУ, а тому врегулювання в рамках договору питань, що віднесені до податкового законодавства, є некоректним». Тобто ДФСУ прямо вказує, що перехід права власності не обов’язково є подією, на яку виникають податкові зобов’язання з ПДВ. Такою подією є початок передачі товару.

А що буде, якщо платники ПДВ навчаться такий підхід використовувати для податкової оптимізації???

ВАЖЛИВО!!!!!!!!!!!!!

З 1 липня пальне, окрім того, що воно горить, стане джерелом ще додаткових ризиків. Штрафи від 500 тисяч до 2 мільйонів грн. Детальніше у доданому файлі.

Підписатись на Моніторинг