Вимога проведення інвентаризації у присутності податківців законна?

Як відомо, під час проведення перевірок фіскали мають право вимагати від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. Таке право контролюючим органам надають положення пп. 20.1.9 ПК України. При цьому, майже завжди, контролери вимагають проведення такої інвентаризації у присутності перевіряючих. Та чи є вказана вимога обов’язковою до виконання платником податків та які наслідки можуть бути у разі відмови? Продовжити читання

То чи правомірно вносити до вже затвердженого плану-графіку документальних планових перевірок нових платників?

У ДФС оприлюднили чергове оновлення до плану перевірок на 2019. Зміни внесено до Розділу IV плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ» з урахуванням коригування (березень 2019 р.) 26.03.2019. Продовжити читання

Фактичні перевірки ДФС щодо належного оформлення трудових відносин

Вітаємо Вас!

В рамках оголошеної урядом ще восени минулого року боротьби з тіньовою зайнятістю населення та виплатою заробітних плат «у конверті» досить поширеними стали фактичні перевірки ДФС на підставі п.80.2.7 ст.80 ПК України.  Тобто перевірки, які проводяться у зв’язку з наявністю та/або отриманням органами ДФС інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати без сплати податків. Продовжити читання

“Підводні камені” запиту податківців про надання пояснень

Отримання запиту контролюючого органу про надання пояснень та їх документальних підтверджень мало у якого платника податків може викликати позитивні емоції. Адже усі знають, що такий запит є обов’язковою передумовою здійснення документальної позапланової перевірки, і від повноти надання відповіді чи від правильності визначення підстав для відмови у наданні відповіді на такий запит, залежить чи будуть підстави у контролюючого органу провести перевірку. Тому при прийнятті рішення щодо надання чи ненадання відповіді на запит контролюючого органу варто врахувати наступне. Продовжити читання