Дата підготовки матеріалу: 2018-07-16

Автор статті: Олександр Єфімов

Вітаю,

 

КМУ затвердив ПОРЯДОК добровільного страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (стор.2 Моніторингу від сьогодні). Те, від чого можна застрахуватися, – це різноманітні збитки: і від інвестиційної діяльності, і від зіпсованої репутації.

Переглядів: 13   Дата підготовки матеріалу: 2018-07-09

Автор статті: Олександр Єфімов

Вітаю,

 

скажіть, Ви вмієте робити висновки, що суперечать елементарній уяві про логіку? Наприклад, якщо ПКУ встановлює пільгу з ПДВ на окрему операцію, то чи оподатковується така операція ПДВ, на Вашу думку?

Переглядів: 42   Дата підготовки матеріалу: 2018-07-02

Автор статті: Олександр Єфімов

Мої вітання,

 

якось у Жана Жирадо (Jean Giradoux) прочитав таку думку: «There is no better way to exercise the imagination than the study of law. No artist ever interpreted nature as freely as a lawyer interprets the truth». На всяк випадок перекладу: «Немає ліпшого шляху тренувати уяву, аніж вивчати право. Жоден художник не інтерпретує природу так вільно, як юрист інтерпретує істину».

 

І дійсно, про юристів існує багато анекдотів, які свідчать про їх вміння інтерпретувати закони, або ж використовувати ситуації. Наприклад, коли у кафе до адвокатів, що прийшли зі своїми сандвічами, підходить офіціант і показу на табличку з написом: «Вживати свою їжу у на заборонено», адвокати просто міняються сандвічами і вживають вже не свою їжу.

 

Або ж ще такий: під час пограбування банку злодії вирішили відібрати у відвідувачів портмоне. Перш ніж віддати злодіям портмоне, старший адвокат говорить молодшому: «Пам’ятаєш, я у тебе позичив сто доларів? Повертаю».

Переглядів: 39   Дата підготовки матеріалу: 2018-06-25

Автор статті: Олександр Єфімов

Вітаю,

 

якою була би Ваша перша думка, якби я Вам сказав що ДФС повідомила про те, що отримані грошові кошти не треба оподатковувати??? Навіть, якщо це правильно…

 

Враховуючи, що, зазвичай, в таких ситуаціях ДФС висловлюється більш невизначено, ІПК від 01.06.2018 (стор.3 сьогоднішнього Моніторингу), в якій податківці вказують на те, що отримуваний гарантійний платіж не треба оподатковувати ані ПДВ, ані податком на прибуток, викликає підозру в об’єктивності цього державного органу.

Переглядів: 42   Дата підготовки матеріалу: 2018-06-18

Автор статті: Олександр Єфімов

Мої вітання,

 

ДФС у своїй ІПК від 25 травня поточного року (стор.2 Моніторингу від сьогодні) дійшла висновку про те, що у ФОПа – платника ЄП, що надає комісійні послуги чи послуги транспортного експедирування, є два різних види доходів. Так, у Книзі обліку доходів такий ФОП має відображати всю суму коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, за такими договорами (перший вид), а «при заповненні податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента)» (другий вид).

Переглядів: 57