Дата підготовки матеріалу: 2017-06-20

Автор статті: Олександр Єфімов

Питання: Підприємство уклало у 2010 році договір оренди земельної ділянки з міською радою. На орендованій ділянці знаходяться будівлі підприємства по всій частині земельної ділянки. Враховуючи фінансовий стан, підприємство не має змоги оплачувати на даний час орендну плату за землю. Міська рада планує через суд розірвання договору оренди землі та вилучення земельної ділянки. Які наслідки дострокового розірвання договору оренди землі та вилучення земельної ділянки у підприємства?

Переглядів: 762   



Дата підготовки матеріалу: 2017-06-12

Автор статті: Олександр Єфімов

Наші вітання, Ремарк колись написав: «Немає нічого більш правдивого за напівправду».

 

А от і приклад: НБУ у листі від 26.05.2017 р. № 25-0008/37888 (стор.3 Моніторингу) вказує  що «відповідно до статті 64 Закону про банки та пункту 3.7 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці 1 інформацію, у тому числі, яка становить банківську таємницю, банки зобов’язані надати безоплатно протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту іншого банку».

Переглядів: 750   



Дата підготовки матеріалу: 2017-06-12

Автор статті: Олександр Єфімов

Опубліковано матеріал щодо того,  чи можуть громадяни, які не є суб’єктами господарювання, надавати за договорами ЦПХ послуги чи виконувати роботи, які належать до ліцензованих видів діяльності чи на провадження яких потрібен спеціальний дозвіл/ліцензія. 

 

 

Переглядів: 824   



Дата підготовки матеріалу: 2017-06-12

Автор статті: Олександр Єфімов

Питання: Наразі з’явилося багато громадських організацій, реєструється багато ОСББ. Цікавить питання: чи може керівник ГО бути без зарплати? Є таке поняття як «робота на громадських засадах». Що це таке? Чи може керівник ГО працювати на громадських засадах» без зарплати? Та чи стосується це ОСББ?

Переглядів: 864   



Дата підготовки матеріалу: 2017-06-07

Автор статті: Олександ Єфімов

Наші вітання, у нашому Моніторингу за 11 квітня згадувався Лист ДФСУ від 22.03.2017 р. № 5683/6/99-99-13-02-03-15, в якому фахівці головного фіскального відомства «неочікувано» дійшли  логічного висновку про те, що не можна оподаткувати дохід фізособи, не знаючи його розміру: «…якщо роботодавцем організовується для працівників безкоштовне харчування за принципом «шведського столу», коли неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожною окремою особою, тобто отриманий дохід у вигляді додаткового блага не може бути персоніфікований, то вартість такого харчування не може розглядатися як об’єкт оподаткування та база нарахування єдиного внеску».

 

 

Переглядів: 752