Дата підготовки матеріалу: 2010-08-12

Автор статті: Дутковський Богдан, Юрист

Видання в якому опубліковано: «ЛІГА ЗАКОН»

Українське законодавство не містить заборони на укладення такого договору. Згідно з визначенням ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (далі – ЦКУ) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. У свою чергу, як передбачено ч. 1 ст. 627 ЦКУ, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Переглядів: 11311    Рейтинг статті:У фіскальних чеках підприємства у графі «Назва господарської одиниці» спочатку зазначалася назва «Торговий Дім». З 01.01.2010 р. назву господарської одиниці у фіскальних чеках було змінено на «Магазин». У договорі оренди метою оренди приміщення визначено розміщення магазину, кафе, ресторану, пральні, банківського відділення. Податковими інспекторами було анонсовано бажання не визнати оприбуткування готівки, здійснене в період з початку діяльності господарської одиниці по 01.01.2010 р. та застосувати штрафні санкції у п'ятикратному розмірі, передбачені ч. 1 ст. 17 Закону про РРО.

Дата підготовки матеріалу: 2010-07-30

Автор статті: Артем Сачук, Аудитор

Видання в якому опубліковано: «ЛІГА ЗАКОН»

Статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. №265/95-ВР (далі – Закон про РРО) передбачено обов’язок проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Переглядів: 10499    Рейтинг статті:Під час проведення ДПІ планової виїзної документальної перевірки підприємство надавало перевіряючим всі необхідні документи. Однак по закінченні строку проведення перевірки – 26.05.2010 р., замість акта (довідки) про результати перевірки, підприємство отримало лист від інспекції, в якому зазначається, що планова документальна перевірка призупиняється у зв'язку з тим, що не було надано жодних документів.  Чи правомірні дії податкової інспекції, які подальші наслідки може мати призупинення перевірки та як підприємство може себе захистити? 

Дата підготовки матеріалу: 2010-07-16

Автор статті: Павло Орел , Адвокат

Видання в якому опубліковано: «ЛІГА ЗАКОН»

Відповідаючи на поставлені питання, хотілося б рекомендувати господарюючим суб'єктам під час перевірки контролюючими органами вимагати від членів перевірочної бригади розписки про отримання ними документів на перевірку. Такі розписки дадуть можливість довести факт того, що підприємством своєчасно надавались необхідні для перевірки документи та пояснення. Крім того, рекомендуємо кожного робочого дня надавати членам перевірочної бригади Журнал відвідання суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами, для здійснення в ньому запису. Порядок ведення Журналу реєстрації перевірок затверджено наказом Держкомпідприємництва від 10.08.98 р. № 18 (далі – Порядок № 18).

Переглядів: 11921    Рейтинг статті:Дата підготовки матеріалу: 2010-06-15

Автор статті: Богдан Дутковський, Юрист

Видання в якому опубліковано: «ЛІГА ЗАКОН»

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону про банкрутство господарський суд, після винесення ухвали про порушення провадження у справі, зокрема, призначає дату підготовчого засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше, ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство. Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону про банкрутство у підготовчому засіданні господарський суд зобов'язує заявника подати до офіційних друкованих органів у десятиденний строк за його рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство. З моменту цієї публікації, на підставі ч. 15 ст. 11 та ч. 1 ст. 14 Закону про банкрутство в справу про банкрутство можуть заявлятися інші конкурсні кредитори.

Переглядів: 10414    Рейтинг статті:Дата підготовки матеріалу: 2010-01-21

Автор статті: Олександр Єфімов  Адвокат, аудитор, кандидат юридичних наук

Видання в якому опубліковано: «ЛІГА ЗАКОН»

Дійсно, відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Переглядів: 10013    Рейтинг статті: