Чи потребує торгівля кавою, чаєм та кондитерськими виробами з додаванням алкогольних напоїв отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями?

Автор: Гліб Норов, Юрист

Видання в якому опубліковано: «ЛІГА ЗАКОН»

Дата підготовки матеріалу: 2010-07-23

Відповідно до статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 № 481/95-ВР (далі – Закон № 481/95) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідно до статті 1 Закону № 481/95 роздрібна торгівля алкогольними напоями – це діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.
При цьому відповідно до тієї ж норми права алкогольними напоями є продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.
У дефініції «алкогольних напоїв» застосовано критерій віднесення до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08. Це означає, що:

1) продукти, які не відповідають цьому критерію, не є алкогольними напоями;

2) торгівля такими продуктами не є роздрібною торгівлею у розумінні Закону № 481/95;

3) торгівля такими продуктами не вимагає отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у тому числі на розлив.

Відповідно до цієї ж Гармонізованої системи шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао, які містять алкоголь, віднесені до коду 1806; кава та чай віднесені до кодів 0901 та 0902 із прямою вказівкою на те, що додання інших речовин до продуктів товарних позицій кодів 0901 та 0902 (або до їх сумішей) не повинно впливати на їх класифікацію за умови, що одержані суміші зберігають основні характеристики продуктів цих товарних позицій. Додавання алкогольних напоїв у кулінарних цілях, тобто з метою покращення смакових та ароматних властивостей, не змінює основні характеристики чаю та кави. Варто зазначити, що у багатьох країнах існує поняття «standard drink», що означає мінімальний вміст алкоголю, при якому напій вважається алкогольним. У США цей показник дорівнює 14 грамів (стільки міститься у 380 мл пива), у Японії – 19,75 грамів (приблизно 500 мл пива). Для кулінарних цілей зазвичай додається не більше 20 грамів алкогольних напоїв, отже такий вміст ніяк не може призвести до зміни основних характеристик чаю та кави та перетворити їх у алкогольні напої.
Враховуючи вищезазначене, слід дійти висновку про те, що кава, чай, кулінарні вироби з додаванням алкогольних напоїв не є алкогольними напоями, а роздрібна торгівля ними не є роздрібною торгівлею алкогольними напоями, а отже, й не вимагає отримання відповідної ліцензії.

Переглядів: 9680