Будівельна амністія

Вітаємо! На цьому тижні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України радісно відрапортувало, що в Україні вже запрацював механізм так званої будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. І запрацював такий механізм, оскільки набрав чинності відповідний наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, реквізити якого Ви можете знайти у цьому моніторингу.

Запроваджена будівельна амністія означає, що українці вже можуть готувати і подавати документи для узаконення своїх самочинних будівництв, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

Будівельна амністія поширюється на такі об’єкти незначного класу наслідків:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
  • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головна умова прийняття в експлуатацію таких самочинних будівництв – щоб такі об’єкти відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Для амністування такої нерухомості необхідно подати:

  • заяву про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),
  • один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,
  • звіт про проведення технічного обстеження,

а також засвідчені в установленому порядку копії:

  • документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
  • технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта.

Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників не застосовуватимуться.

Приємно, що при цьому, на відміну від попередніх будівельних амністій, які були обмежені строками, ця будівельна амністія є безстроковою, а отже всі, хто бажають узаконити своє будівництво встигнуть це зробити.

Читати Моніторинг