ВРУ: прощай податкова стабільність!!!

Мої вітання,

Законом від 23.11.2018 № 2628-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України, у тому числі й щодо туристичного збору. Так собі «трошки» підняли ставку турзбору: 20,865 грн для українців і 208,65 грн для іноземців. І це за один день проживання в готелі з однієї людини. Зверніть увагу, що це не вартість проживання в готелі. Це додатково до вартості готельних послуг.   

Але цікаво не лише це. У п.3 та п.4 вказаного Закону зазначено про те, що на 2019 рік як виняток скасовується дія принципу стабільності податкового законодавства. Саме так в Законі і написано!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

З цього цілком логічним є висновок про те, що у 2019 році податкове законодавство буде нестабільним. А це саме те, що «потрібно» інвесторам. Правда?

Крім того, дія принципу стабільності скасовується лише на 2019 рік і лише як виняток. А це означає, що усі інші принципи залишаються і мають діяти. У тому числі має діяти і такий принцип, як рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, який полягає в забезпеченні однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу (пп.4.1.2. ст.4 ПКУ).

Та найголовніший висновок, як на мене, полягає в тому, що у ВРУ вже зрозуміли, що принципи оподаткування є певною перешкодою для податкового свавілля законодавця і їх треба враховувати, приймаючи податкові закони. А це означає, що посилання на принципи оподаткування у податкових спорах стає дієвим інструментом на користь платників податків.

Читати Моніторинг