Смартфони та планшети замість старих касових апаратів

Вітаємо Вас!

Останнім часам розвиток електронної техніки настільки заполонив світ, що іноді важко уявити, як обійтися без цього всього. Коли згадуєш, як то все було якихось 10 років тому, то розумієш, що це дійсно дуже суттєвий поштовх у даній сфері. Проте це те, що стосується техніки. А от якщо взяти законодавчу сферу, то навпаки, інколи відчуваєш себе однією ногою ще в тому не дуже далекому минулому, коли все було якимось іншим, відстороненим від сьогодення. Частина норм ще досі залишаються від радянських часів, як то не дивно.

Податківці ж мабуть вирішили це відношення трохи змінити. Спочатку запустили систему електронної звітності, потім започаткували використання ЕЦП (далі зробили його застосування примусовим), почали широко застосовувати в системі зв’язок через інтернет, запровадили системи електронного адміністрування податків і т. д. Тепер же, мабуть, дійшла черга і до більш примітивного застосування досягнень в електронній сфері, а саме можливість використовувати смартфони та планшети замість старих радянських касових апаратів.

Так, буквально на днях, ДФСУ включено до Державного реєстру РРО 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. З новим реєстром РРО, що затверджені наказом ДФСУ від 26.03.2019 №247, можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/320822.html

Дані комплекси беруть участь у експериментальному проекті, затвердженому наказом Мінфіну від 26.03.2019 № 121. До цього переліку ввійшли новітні моделі 7 вітчизняних компаній – учасників експериментального проекту та система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», розроблена ДФСУ.

Саме ці моделі застосовуватимуть у своїй діяльності користувачі-учасники експериментального проекту з впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі інтернет-торгівлі), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, з перевезення пасажирів тощо.

У ДФСУ відмітили, що новітні моделі, включені до Держреєстру РРО, пропонуються до експлуатації у тестовому режимі усім суб’єктам господарювання, які виявили зацікавленість щодо участі у експериментальному проекті. Проект діятиме до 31 грудня. За результатами такого тестування Мінфін прийме рішення щодо новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації, та, відповідно, будуть рекомендовані до промислової експлуатації.

Тож, якщо хочете рухатися в ногу з часом та не боїтесь ризикувати, можна спробувати такі системи. Якщо все запрацює, то хтось лише буде пробувати розібратися в цьому в 2020 році, тоді як Ви вже будете впевненим користувачем.

Станіслав Лаврінчук, аудитор

Підписатись на Моніторинг