КМУ дозволив виконувати рішення суду

Мої вітання,

7 червня набрала чинності постанова КМУ від 03.04.2019 № 398. У ній йдеться про право громадян України отримати паспорт у вигляді книжечки, а не пластикової картки.

Дослівно цей дозвіл викладено так: «Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов’язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року».

Тобто КМУ визнав той факт, що в законодавстві існує колізія щодо права отримати паспорт без біометричних даних. А по-друге, КМУ дозволив видавати такі паспорти виключно за рішенням суду.

Виходить, що:

  1. КМУ зазначену колізію визнав, але не врегулював. Бо якби врегулював, то для чого було би йти до суду?
  2. КМУ дозволив виконувати рішення суду, яким підтверджене право громадянина, визнане самим КМУ. Значить до цього КМУ не дозволяв виконувати судові рішення? Значить без цієї постанови КМУ Державна міграційна служба не вправі була виконувати судові рішення?

Десь так і будується в Україні правова держава на рівні правової грамотності УРЯДУ. Не вище.

Олександр Єфімов, Керуючий Партнер, адвокат, аудитор

Підписатись на Моніторинг