То коли все ж бути РРО?

Вітаємо Вас!

На фоні послаблень карантину, особливо, що стосується «оживання» мегаполісів, люди починають повертатися у звичайне русло життєдіяльності, а український малий та середній бізнес знову готовий показати, що витримає усе і готовий це продемонструвати.

І тут хочеться сказати, як би дивно це не звучало, що після спроби динамічної «фіскалізації», для прикладу питань пов’язаних із РРО, влада, все ж таки розуміючи реальний стан економіки, на початку карантину прийняла Закон України від 17.03.2020 № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)», яким змінено строки запровадження нових правил використання РРО, зокрема:

  1. на 1 серпня 2020 року перенесено впровадження застосування програмних РРО як альтернативи класичним;
  2. до 1 січня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;

  1. на 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК» (було з 1 жовтня 2020 року).
  2. з 1 січня до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють окремі види діяльності.

І ось у Верховній Раді України зареєстровані законопроєкти №3493 та №3494, якими пропонується відкласти на 2023-2024 роки набрання чинності законодавчими нормами щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Відповідно до відстеження стану проходження два ці законопроекти 20.05.2020 надійшли на ознайомлення до Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

Будемо сподіватися на те, що «бродіння» по комітетах та «читаннях» цих законопроектів не займе багато часу, а український середній та малий бізнес знову стануть на ноги та вкотре покажуть, якого ми роду.

Владислав Головатюк, помічник адвоката

Підписатись на Моніторинг