Мрія адвоката кредитора

Вітаю,

навряд чи уведу себе і ВАС в оману, якщо скажу, що адвокат, який представляє кредитора, вже давно мріє, щоб рішення суду про стягнення з боржника коштів, створювали стільки дискомфорту для боржника, скільки раніше його створювала «боргова яма» або «боргова в’язниця». Колись існував такий заклад для боржників, яких закривали у в’язницю чи кидали в яму, де він і міркував про те, як повернути борг. А може й навіть мріяв про те.

Стосовно реальностей сьогодення я би висловився так: що більше боржнику буде створено незручностей у використанні власних коштів, що більше про такі його кошти та доходи буде відомо виконавцям, то більш ефективнішим особисто я вважатиму захист інтересів кредитора. Що більше боржнику буде незручно ховатися від судових рішень, то ефективнішим стане не лише захист наших з Вами інтересів, а й взагалі фінансова система нашої країни стане більш ефективною.

Для цього треба, щоб боржники були впевнені в тому, що заплатити по боргах їм доведеться…

Можливо цьому допоможуть нові права виконавців отримувати від податківців інформацію про боржників (стор.3 нашого Моніторингу).

Олександр Єфімов,
Керуючий Партнер, доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, член Науково-консультативної ради Верховного Суду