Чи такі вже не винахідливі податківці???

Вітаю,

якось на семінарі бухгалтерам пояснював, які ризики несе в собі прострочення оплати, якщо в договорі передбачені штрафні санкції за прострочення оплати. І ці ризики полягають в тому, що у разі, якщо навіть Ваш кредитор не наполягатиме на сплаті передбачених договором штрафних санкцій, то вони усе одно вже через один рік стануть кредиторською заборгованістю, за якою збігла позовна давність. І податківці при перевірці її точно оподаткують податком на прибуток.

Слухачі мені заперечували тим, що податківці не такі вже й розумні, щоб до такого додуматися.

А я відповідав: «А раптом…?»

І от в ДПС у Дніпропетровській області дійшли висновку про те, що у разі реєстрації юридичної особи за адресою її засновника, такий засновник втрачає пільгу з податку на нерухоме майно (стор.3 Моніторингу). Він нібито отримує дохід в такому разі.

І хоча при цьому залишається спірним питання щодо того, чи використовується така нерухомість з метою отримання доходу, податківці свій висновок вже зробили: ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ!!! І саме тому пільга втрачається.

Повертаючись до описаного на початку: на Вашу думку, як швидко податківці почнуть рахувати штрафні санкції за простроченою кредиторською заборгованістю для того, щоб на них нарахувати податок???

Замовте нашу консультацію в один клік. Вам сподобається, як ми консультуємо.

Олександр Єфімов, Керівний Партнер,
доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, член Науково-консультативної ради Верховного Суду