Підтримка сільського господарства у 2021 році

Вітаємо Вас!

Щороку, затверджуючи Державний бюджет на наступний рік, ВРУ закладає в бюджеті країни і певну суму на дотації та фінансову допомогу с/г товаровиробникам. І хоч 2020 рік був надзвичайно складним і про державну підтримку аграрному товаровиробнику у 2021 році, здавалося б, годі й мріяти, однак наші законодавці, на щастя, вирішили по-іншому.       

Так, у Державному бюджеті на 2021 рік, на фінансову підтримку на розвиток сільського господарства закладено 4,5 млрд грн, що на 0,5 млрд грн більше, ніж цьогоріч, однак на 1,4 млрд грн менше, ніж у 2019 році.

За словами заступника міністра Мінекономрозвитку з питань агрополітики Тараса Висоцького, у 2021 році Уряд планує не лише зберегти програми для агропромислового розвитку, які діють у 2020 році, а й запроваджує нові програми підтримки, зокрема, за такими напрямами:

  • часткова компенсація вартості с/г техніки;
  • компенсація відсотків за залученими кредитами + продовження підтримки за рахунок програми 5-7-9% (близько 60% кредитів в межах програми);
  • фінансова підтримка садівництва, ягідництва та виноградарства;
  • фінансова підтримка галузі тваринництва.

Також для фермерських господарств залишається:

  • бюджетна субсидія за утримання 5 і більше корів;
  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь;
  • підтримка кооперативів шляхом часткової компенсації вартості техніки та обладнання;
  • часткова компенсація витрат, пов’язана з наданням дорадчих послуг;
  • відшкодування ЄСВ для сімейних фермерських господарств.

Своєю чергою, державна підтримка доповнюється програмами з розвитку промислового картоплярства, органічного виробництва, страхування агропродукції, а також розширюється підтримка розвитку галузі тваринництва шляхом стимулювання суб’єктів господарювання, які утримують понад 100 голів корів за збільшення поголів’я (в сумі 30 тис. грн за 1 голову) та дотацію за утримання кіз та овець (1 тис. грн за 1 голову).

Отже, незважаючи на нелегкий 2020 рік, у сільськогосподарських товаровиробників все ж буде можливість отримати хоч невелику, але підтримку від держави.

Принагідно також повідомляємо, що Законом № 985-IX були дещо змінені правила та порядок отримання держпідтримки.

Катерина Мудровська, помічник адвоката

Підписатись на Моніторинг