Для розширення кругозору і не тільки

Вітаємо Вас!

А чи знали Ви, що історія виникнення слова «закон» бере свій початок з глибини віків? Так, це загальнослов’янське слово походить від праслов’янського слова zakonъ, яке, у свою чергу, утворено додаванням приставки za («за») до основи – слова konъ («кон»).

У ті далекі часи слово «кон» мало багато різних значень, зокрема, воно означало «коло, контур, межа, основа, база». Слово «кон», до речі, було похідним від дієслова kenti/kьnti, що перекладалось як «з’являтися, наступати».

Як припускають етимологи, додаванням приставки «за» до слова «кон» переслідувалась мета позначити нове слово/явище, яке б означало «те, з чого все починається, на чому все ґрунтується та чому має відповідати». Тобто, малась на увазі певна основа, база, з якої все починається та/або якій усе має відповідати.

Таким чином, ми маємо, що «закон» – це «за» + «кон», тобто, «за коном», або іншими словами – те, що відповідає «кону» чи згідно з коном.

До речі, як ви знаєте, у сучасній українській мові слово «кон» також вживається та означає, зокрема, лінію, яка вказує місце гри в деяких іграх (наприклад, «в городки»), а також окреслене місце, куди треба попасти предметом, що кидається, або місце, куди кладеться ставка в азартних іграх.

Також це слово вживається в такому словосполученні як «ставити щось на кон» – піддавати щось крайньому ризику, надзвичайній небезпеці. Крім того, слово «кон» лягло в основу слова «споконвічно» (з кону, із основи) та фрази «на кону» (на основі, на базі, щось важливе, що оберігається).

Отже, усе з чим ми маємо справу, має свою історію, іноді цікаву, з якою варто познайомитися для розширення кругозору. А ще варто ознайомитися з нашим Моніторингом, який допоможе Вам бути в курсі останнім змін у нашому законодавстві.

Сергій Єфімов, Партнер, адвокат

Підписатись на Моніторинг