Дух авантюризму наших можновладців

Вітаємо Вас!

13 квітня Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України як невідкладний проєкт Закону «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва» (законопроєкт № 5369). Ним передбачається ліквідація Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) та створення Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС) із місцезнаходженням у місті Києві. Територіальна юрисдикція останнього, як і ОАСК, також поширюватиметься на місто Київ.

На політичній складовій такого кроку зупинятись не будемо, адже за бажання Ви самостійно можете легко почитати про неї в інтернеті.

Зазначимо про наслідки такої пертурбації для учасників судових справ, які наразі розглядає Окружний адміністративний суд міста Києва: спочатку останній передає справи до Київського окружного адміністративного суду (це той, що наразі розглядає адмінсправи по Київській області), а потім вже КОАС передає справи до новоствореного Київського окружного адміністративного суду.

Надії на те, що у Київського окружного адміністративного суду «дійдуть руки» до справ ОАСК, вкрай примарні. Тому найімовірніше, що ще двічі буде здійснено перерозподіл справ, які зараз знаходяться у провадженні ОАСК.

Відтак, пропорційно кількості перерозподілів зросте і тривалість розгляду справ, що знаходились у провадженні ОАСК. А це прямий шлях до обліку часу їх розгляду не місяцями, а роками.

Звичайно, Парламент може не підтримати ініціативу Президента. Та із зрозумілих причин це навряд чи станеться.

Ще одним яскравим прикладом «виважених» дій урядовців є ситуація навколо Держгеокадастру. Так, постановою КМУ від 05.04.2021 № 301 скасовано запроваджену у листопаді 2020 року ліквідацію теруправлінь Держгеокадастру і реорганізацію в цілому, а процес реорганізації повернуто в зворотній бік. Зокрема, скасовано масштабне скорочення (на 57%) чисельності співробітників відомства.

Анонсується, що такі заходи є тимчасовими. А обумовлені вони затримкою із прийняттям надзвичайно важливого для земельних відносин законопроєкту № 2194, розгляд якого у минулу п’ятницю було в черговий раз перенесено.

Тож, на відміну від героїв старого фільму, ми живемо не нудно, а дух авантюризму у наших можновладців лише посилюється. Але чи на користь це населенню – велике питання…

Ірина Висіцька, Партнер, адвокат

Підписатись на Моніторинг