Юрист має бути педантом

Вітаю,

не раз чув від лікарів фразу: «Лікар має бути педантом». Цілком її підтримую, оскільки ціна лікарської помилки занадто висока.

Часто порівнюю професію юриста з професією лікаря, оскільки вважаю їх дуже подібними: у юриста, як і в лікаря, немає вихідних, оскільки проблеми юридичного характеру, так само як і проблеми зі здоров’ям, не знають днів тижня. Юрист, так само як і лікар, не дуже в захваті, коли клієнт приходить із «запущеною» проблемою, а не займається «профілактикою», тобто упередженням.

З адвокатом, так само як і з лікарем, клієнт не торгується, але лише коли «припекло» аж занадто.

Адвокат, так само як і лікар, не може бути об’єктом інвестицій: їм обом платять не для того, щоб на цьому щось заробити. Адвокату клієнт платить за те, щоб зменшити негативні наслідки проблеми, яка вже є. Або ж за те, щоб вона не виникла в майбутньому.

Тож юрист має бути педантом, так само як і лікар. Юрист має вживати юридичні терміни саме так, як вони вказані в ЗАКОНІ, а не бути «жонглером словами», розраховуючи, що терміни можна вживати в непритаманному їм значенні і усі їх зрозуміють.

От, наприклад, ГУ ДПС у Дніпропетровській області дійшла такого висновку: «Фізична особа, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків в контролюючих органах та здійснення відповідних правочинів, є уповноваженою особою фізичної особи – підприємця, яка має право підписувати податкову звітність» (стор.3 нашого Моніторингу).

Та от річ у тім, що нотаріус посвідчує не доручення, а довіреність.

Більше того, у цій же консультації ГУ ДПС трьома абзацами вище прямо вказує на те, що представник платника податків діє на підставі саме довіреності, та усе одно у висновку застосовує термін «доручення», яке оформити у нотаріуса навряд чи вдасться.

На Вашу думку, яка ймовірність того, що податківці покарали би платника податків лише за те, що його представник подав звітність не за довіреністю, а за дорученням???

Замовте нашу консультацію в один клік. Вам сподобається, як ми консультуємо.

Олександр Єфімов,
Керівний Партнер, доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, член Науково-консультативної ради Верховного Суду