Нарешті “податкова логіка”. Як ми за нею “сумували”.

Вітаю,

мабуть, ми таки вже звикли до війни або вона наближається кінця, бо податківці знову починають повертатися до «податкової логіки».

Так, у ГУ ДПС у Вінницькій області роз’яснили, що законодавством не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності. І це дало їм змогу дійти висновку про те, що при припиненні господарської діяльності, фізична особа – підприємець не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки, а тому не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку. Отож, у цьому разі сплата земельного податку здійснюється на загальних підставах (стор. 4 Моніторингу).

Тобто формально (юридично) зафіксувати факт тимчасового припинення підприємницької діяльності можливості немає. Та оскільки наслідком такого тимчасового припинення є обов’язок сплати земельного податку, то мабуть факт тимчасового припинення підприємницької діяльності встановлюватиметься в інший спосіб (не юридичний).

Запитання: якщо ФОП не отримує виручку під час війни з причини тієї самої війни, то чи не вважатимуть податківці, що такий ФОП тимчасово припинив свою діяльність і він має сплатити земельний податок?

 

Ми працюємо, надаємо юридичні послуги.

Щодо оплати наших послуг не переймайтеся: МИ НЕ МОЖЕМО НЕ ДОМОВИТИСЯ!!! Тим більше у цей час.

Замовте нашу консультацію в один клік. Вам сподобається, як ми консультуємо.

 

Олександр Єфімов,
Керівний Партнер, доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, член Науково-консультативної ради Верховного Суду

Підписатись на Моніторинг