Про те, як ми працюємо 2

Вітаю,

сьогодні розповім Вам одну ще одну історію про те, як ми працюємо:

14 липня 2022 року Верховний Суд нарешті завершив розгляд податкового спору у справі № 640/2447/19. На користь нашого Клієнта. Залишено в силі постанову Апеляційного адмінсуду (https://reyestr.court.gov.ua/Review/84361996).

Цікавим у цій справі є те, що ми довго не могли пояснити в суді відмінність основних засобів від кваліфікаційних активів. Суддя Окружного адмінсуду Києва цю відмінність не зрозуміла. Так само, як і не зрозуміли й самі податківці. Вони стверджували, що придбана офісна оргтехніка є кваліфікаційним активом і тому відсотки за банківський кредит, використаний на придбання такої техніки, мають бути капіталізовані, а не віднесені до складу витрат.

Пояснювали ми так: кваліфікаційний актив не можна купити, його можна лише створити. А витрати на його створення слід капіталізувати лише ті, які були понесені протягом його створення. Тому проценти банку капіталізуємо лише ті, які сплачені за період створення кваліфікаційного активу. При купівлі принтера відсутній період його створення.

А для того, щоб суд зрозумів це, довелося навести приклад: «Коньяк створюється більше трьох місяців. Він не є основним засобом, проте є кваліфікаційним активом для виробника. Але точно не є кваліфікаційним активом для супермаркету, який цей коньяк купив у виробника і продає».

Судді в апеляції з нами погодилися, а судді ВС їх підтримали.

А раптом Вас зацікавило це питання, то читайте тут: http://yefimov.com.ua/?p=3757

Ми працюємо, надаємо юридичні послуги.

Щодо оплати наших послуг не переймайтеся: МИ НЕМОЖЕМО НЕ ДОМОВИТИСЯ!!! Тим більше у цей час.

Замовте нашу консультацію в один клік. Вам сподобається, як ми консультуємо.

Олександр Єфімов,
Старший Партнер, доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, член Науково-консультативної ради Верховного Суду