Тест для юриста

Вітаю,

є в мене таке «козирне» запитання, яке заганяє в глухий кут майже кожного студента. Та й практикуючих юристів також заганяє часто.

Якщо не вірите, поставте це питання знайомому юристу самі.

І звучить воно так: «Скільки термінів має строк?»

Одиниці розуміють, що «строк» і «термін» – це не синоніми ані в праві, ані в українській мові.

Навіть спеціальна норма для цього є. Це ст.251 Цивільного кодексу. І говорить вона, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення, а терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Тобто строк – це період, а термін – це момент. Кожен строк має два моменти, з ним пов’язані: початок і кінець, адже саме з цими моментами пов’язана подія чи дія, яка має юридичне значення.

А тому термін не може бути довгим чи коротким, не може він бути трирічним чи десятирічним, не може він бути другим чи третім, не може закінчуватися чи спливати… Усе це про строк. А термін – то момент.

Так, Кримінальний кодекс України жодного разу не вживає слово «термін» там, де йдеться про покарання. А Конституція України взагалі не містить жодного слова «термін». Лише строк. Тому президентський строк, а не термін. І злочинців карають позбавленням волі на певний строк, а не на термін.

Звісно, багато хто з юристів каже: «Какая разніца». Адже усі розуміють, що коли кажуть «термін», мають на увазі «строк».

А уявіть собі хірурга, який оперує Вас нестерильним ножем. А «какая разніца», це ж усе одно як скальпель. Та усе ж не скальпель.

Мені цікаво, скільки отримувачів нашого Моніторингу, які прочитають цей супровідний лист до нього, почнуть звертати увагу на те, коли чутимуть слово «термін» там, де мається на увазі «строк».

Ми працюємо, надаємо юридичні послуги.

Щодо оплати наших послуг не переймайтеся: МИ НЕМОЖЕМО НЕ ДОМОВИТИСЯ!!! Тим більше у цей час.

Замовте нашу консультацію в один клік. Вам сподобається, як ми консультуємо.

Oleksandr YEFIMOV,
Senior Partner, Doctor of Philosophy in Law, associate professor, lawyer, member of the Scientific Advisory Council of the Supreme Court

 

Підписатись на Моніторинг