Виграш у спорі з ліквідатором більш ніж на 126 млн грн

Керівникам, учасникам (засновникам) та іншим особам, які мають можливість визначати дії юридичної особи (наприклад, діючи на підставі довіреності), треба звикати до того, що ліквідатори будуть все частіше заявляти до них вимоги про покладення субсидіарної відповідальності за зобов’язаннями боржника у зв’язку з доведенням його до банкрутства.

Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.

Тому сьогодні ми маємо наступну ситуацію: якщо ліквідатор подібних вимог не заявлятиме, то його звинувачуватимуть у неналежній реалізації своїх повноважень.

Адвокатська фірма “Єфімов та партнери” під керівництвом Наталії Брожко здійснювала представництво інтересів деяких осіб у справі №910/21049/17 про покладення субсидіарної відповідальності за зобов’язаннями боржника у зв’язку з доведенням його до банкрутства.

Перша інстанція – не на нашу користь. Проте апеляційна все ж принесла очікувану перемогу (на момент публікації повний текст рішення ще не опубліковано).

Що ж зараз слід памʼятати керівникам та власникам юридичних осіб? Навіть, якщо ви розривали відносини з відповідною юридичною особою (звільнялись, відчужували частки) ще коли її фінансовий стан був задовільний, це ще не означає, що ліквідатор не предʼявить до вас претензій.

Керівники, якщо ви вчиняєте дії з перевищенням повноважень (визначених статутом), але з дозволу учасників юридичної особи, зберігайте у себе роками цей письмовий дозвіл. Також майте письмові докази повідомлення учасників про скрутне фінансове становище юридичної особи.

Учасники, якщо вам стає відомо про фінансові “негаразди” юридичної особи, також майте письмові докази того, що ви вчиняли всі необхідні дії, аби зарадити банкрутству.

Проте, звісно, краще до кожної ситуації мати індивідуальний підхід. Запишіться на консультацію до фахових юристів, аби ліквідатор не мав шансів на перемогу.

Наш досвід вам вже відомий 🙂