Перевірки Антимонопольного комітету: нові повноваження та наслідки

Надмірна активність та «цікавість» органів державного нагляду і контролю сьогодні вже нікого не дивує. Наслідки ж візитів перевіряльників часто бувають доволі прикрими. Інтерес АМКУ так само приховує ризики. Тому суб’єктам господарювання не завадить знати особливості здійснення цим органом наглядових функцій, щоб бути озброєним перед його натиском.

Кого перевіряє АМКУ?

Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ) — це один із державних органів зі спеціальним статусом, який не дуже толерантно ставиться до інших органів державної влади та місцевого самоврядування, комунальних та державних підприємств. Що вже казати про бізнес, зокрема ФОПів.

Тому, перелічені субʼєкти, тримайте порцію нововведень з 1 січня 2024 року в діяльності АМКУ. Усе, як кажуть, зумовлено євроінтеграцією. А тому й на них усе не закінчиться.

 

У чому небезпека перевірок АМК України

Звикайте до нової хвилі перевірок АМКУ. Саме так зазнала змін ст. 7 Закону про АМКУ, яка визначає повноваження АМКУ у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції.

До речі, мова не лише про виявлення концентрацій та узгоджених дії, зловживання монопольним становищем тощо, а й про акти недобросовісної конкуренції (поширення інформації, що вводить в оману, неправомірне використання позначень тощо).

Продовження за посиланням: https://e.fdk.net.ua/finansovyy-dyrektor-kompaniyi-2024-2/perevirky-antymonopolnoho-komitetu-novi-povnovazhennya-ta