Науково-правовий висновок: можливості, якими ви не користуєтесь

Сьогодні трохи про підсилення вашої позиції у судах, на стадії адміністративного оскарження рішень органів влади та, навіть, на етапі досудового розслідування. Особливо, коли певне питання чітко не врегульовано законодавством або ж є кілька норм суперечливого характеру.

Ви ж памʼятаєте, що ми часто готуємо наукові висновки на запит Верховного Суду щодо застосування тієї чи іншої норми права. Наразі ця діяльність ще більше розширилась. І ми маємо низку звернень від колег-адвокатів.

Тож, чи ми можемо бути корисні? Процесуальні кодекси (крім кримінального) містять положення про висновок експерта у галузі права. Він не є доказом, проте має консультативний характер, підсилює вашу позицію в процесуальних документах. І ймовірність того, щоб він не залишиться поза увагою суду, існує.

Мали нагоду й готувати науково-правовий висновок для потенційного спору з податківцями, які побачили порушення в процедурі виділу підприємства та зафіксували їх в акті перевірки. Так би мовити, «допомагаємо отямитись» цьому державному органу.

А останній запит і взагалі стосувався прямої рекомендації слідчого судді замовити науково-правовий висновок щодо дотримання прав інтелектуальної власності під час проведення публічних закупівель. Бо не все так очевидно ані для слідчого, прокурора, ані для судді.

Та й випадки, коли сторона захисту використовує цей механізм під час захисту підозрюваного, давно непоодинокі. Ба більше, вони ефективні.

Тож якщо не спробуєте, то точно Вам це не допоможе. Але якщо спробуєте, то отримаєте шанс. Та погодьтеся, мати можливість краще, аніж її не мати, оскільки можливість – це шанс, а її відсутність, це відсутність шансів.

Перевірите?

 

Наталія Брожко, Керівна Партнерка, адвокатеса

Підписатись на Моніторинг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *