Для чого зайві рухи в епоху диджиталізації???

На сторінці 2 нашого Моніторингу йдеться про відповідальність у разі сплати податку не на той бюджетний рахунок. Податківці «радісно» повідомили, що тепер за це відповідальності не буде. Але…

Податківці не акцентували увагу на тому, що для звільнення від такої відповідальності окрім своєчасної сплати податку не на той рахунок, необхідно ще й дотриматися процедури, врегульованої у ст.43 ПК України. Тобто процедури повернення помилково чи надміру сплачених податків. Іншими словами треба подати відповідну заяву, визнати в ній свою помилку і попросити зарахувати помилково сплачений податок в рахунок сплати цього ж податку.

Давайте перекладемо це на побутову мову: ВИ повернули борг позичальнику і поклали йому гроші в ліву кишеню куртки. Він ВАМ заявляє, що гроші ВИ йому не повернули, оскільки вони мали потрапити в праву кишеню. На ВАШУ пропозицію щоб він сам переклав гроші зі своєї лівої кишені у свою ж праву кишеню, він просить ВАС подати йому заяву про те, що ВИ помилилися, коли клали йому гроші в ліву кишеню, визнаєте свою вину, і дуже просите позикодавця вважати гроші, покладені в ліву кишеню, такими, що покладені в праву.

Не знаю як ВАМ, але мені така комунікація видається дивною.

Дуже хочеться порадити податківцями звернутися в казначейську службу із проханням про «автоматичну переадресацію» на новий рахунок усіх коштів, що надійшли на старий рахунок. І не треба буде перевантажувати себе (я про податківців) розглядом тих заяв і відповідною реакцією на них.

Для чого ці зайві рухи в епоху диджиталізації???

Підписатись на Моніторинг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *