Позовна давність та “інфляційні”: нова перемога у Верховному Суді

Коли час грає важливу роль…

Чи знали Ви, що правопорушник має законне право уникнути переслідування чи притягнення до відповідальності зі спливом встановленого періоду після вчинення правопорушення?

І саме це ми довели Верховному Суду та виграли справу на користь Клієнта!

Позивач у справі хотів стягнути безпідставно отримані нашим Клієнтом від Позивача грошові кошти у сумі 150 000,00 грн, проте у позові було відмовлено, у зв’язку із поданням нами заяви про застосування позовної давності. Однак, Позивач на цьому не зупинився та планував «обійти» законодавство. Тож, він захотів стягнути інфляційні збитки тощо на цю суму.

Проте, ми аргументували Верховному Суду те, що стягнення інфляційних втрат і 3% річних, нарахованих на зобов’язання, щодо якого спливла позовна давність, по суті нівелює наслідки спливу позовної давності на таке зобов’язання та дозволяє кредитору обійти їх попри вимоги статті 267 Цивільного кодексу України.

Погодьтесь, що у разі задоволення таких вимог складається нерозумна ситуація, коли зі спливом позовної давності та неможливістю захисту відповідної вимоги про стягнення заборгованості кредитор зберігає можливість постійно заявляти вимоги про стягнення нарахованих на таку вимогу інфляційних втрат і 3% річних, що означає по суті виконання вимоги, щодо якої пропущено позовну давність, без можливості боржнику уникнути переслідування після закінчення встановленого законом строку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *