Дозвіл на концентрацію під час малої приватизації

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» у випадках, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції, покупець зобов’язаний отримати дозвіл Антимонопольного комітету України на безпосереднє або опосередковане придбання у власність акцій (часток) у розмірі, що забезпечує досягнення чи перевищення 25 або 50 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного суб’єкта господарювання, а також активів у вигляді єдиного майнового комплексу або структурного підрозділу суб’єкта господарювання (далі – дозвіл на концентрацію).

Порядок подання та розгляду заяви про надання дозволу на концентрацію встановлюється законодавством про захист економічної конкуренції. І надає такий дозвіл Антимонопольний комітет України.

Проте попереднє отримання дозволу на концентрацію потрібне далеко не завжди. Адже тут слід відштовхуватись від фінансових показників. Як виявилось і в ситуації з нашим Клієнтом.

Так, нами було підготовано юридичний висновок для відділення Фонду держмайна з обгрунтуванням відсутності підстав для отримання дозволу на концентрацію за результатом аукціону.

А от чи потрібен він вам – то вже інша історія. Бо, не розібравшись, можна і активи втратити, і штраф не на один мільйон отримати за приватизацію без отримання попереднього дозволу, який був необхідний.