Знаєте, з яким ще питанням намагаються впоратися власники комерційної нерухомості, які здають її в оренду???
А з тим, що й усі громадяни України: необхідністю вирішення питання з електроенергією, якої часто просто немає.
Вирішити це питання можна шляхом придбання генератора або іншого обладнання, що генерує електроенергію. Проте, як передати таку електроенергію орендареві, щоб не мати клопоту? А клопіт в тому, що продаж електроенергії, з одного боку, вимагає отримання відповідної ліцензії, а з іншого – є продажем підакцизного товару, що позбавляє орендодавця права перебувати на спрощеній системі оподаткування.
І те, що такий продаж відбувається не на ринку електроенергії, навряд чи спричинить враження на податківців. Правда ж? Хоча цей аргумент й можна буде використати в суді, та в суд далеко не усі орендодавці прагнуть потрапити.
Тож, варто пошукати шляхів уникнення таких проблем.
Як варіант, можна запропонувати договір про спільну діяльність, за яким орендодавець і орендар разом вкладають кошти у забезпечення себе електроенергією. При цьому в разі припинення договору про спільну діяльність генератор залишатиметься у власності орендодавця. Орендар, своєю чергою, здійснює вклад у спільну діяльність шляхом придбання пального для генератора у повному чи частковому обсязі.
Якщо ж орендодавець вирішить придбати сонячну електростанцію (панелі та інвертор), то в такому разі орендар може взяти участь у компенсації частини її вартості і теж за договором про спільну діяльність.
Зрозуміло, що у цьому Вступному слові враховано далеко не усі питання, які можуть в такому разі виникнути. Та відповідь на них із задоволенням підготують юристи.
Олександр Єфімов, Старший Партнер