Трохи юридичної обізнаності для Вас з власного досвіду.
Кілька тижнів тому я придбала один побутовий електроприлад. І зробила це поспіхом. Буду відвертою, знижка 40% і тривалість акції кілька днів прискорили моє рішення.
Тут відразу зауважу, що я його в будь-якому випадку купила б, але це сталося б не так швидко. Та й, напевно, не в цій мережі.
І що Ви думаєте? Ця ж мережа досі продає цей товар за тією ж зниженою ціною. Так-так, я розумію, що на наших ринках такі недобросовісні дії – це не рідкість. Але тут за спиною цієї гігантської мережі мали б бути сильні маркетологи та юристи.
А зараз трохи права. Подібні дії мережі можуть кваліфікуватись як поширення інформації, що вводить в оману. Тобто магазин, «збрехавши» про обмежену дію акційної пропозиції, фактично отримав або міг отримати прибуток від такого акта недобросовісної конкуренції.
Подібне карається штрафом Антимонопольного комітету України (АМКУ) до 5% річного обороту.
Якщо Ви читаєте цей Моніторинг, то, швидше за все, теж причетні до бізнесу, що рекламує свої товари/роботи/послуги. А тому, влаштовуючи акції, розпродажі, майте докази того, що до та після акції ціна на продукцію дійсно була/знову стала вищою.
Бо найбільший ризик створює не звичайний побутовий споживач, а Ваші конкуренти. Повірте, вони знають тонкощі роботи АМКУ та скористаються можливістю поскаржитись на Вас.
Наталія Брожко,
Керівна Партнерка, адвокатка