На стор.3 нашого останнього випуску Моніторингу йдеться про оподаткування податку. А саме оподаткування туристичного збору податком на доходи фізичних осіб.
Податківці з Черкащини вважають, що туристичний збір, сплачений працівником у відрядженні і компенсований йому роботодавцем, є оподатковуваним доходом такого працівника і з нього той має сплатити ПДФО, ну мабуть і ВЗ також, хоча про ВЗ податківці не згадують.
І ось чому: цей туристичний збір не є платою за проживання. Так ніби податківці Америку відкрили. Звісно ж туристичний збір не за проживання у готелі сплачується.
А тепер пропоную звернутися до звичайної (не фіскальної) логіки.
- Чи можна взагалі вважати відрядженого працівника туристом?
- Чи можна вважати доходом такого працівника компенсацію йому сплаченого податку, а саме туристичного збору, сплатити який він був зобов’язаний лише тому, що поїхав у відрядження за наказом роботодавця про відрядження?
- Якщо компенсований відрядженому працівнику податок у вигляді туристичного збору є його оподатковуваним доходом, то коли податківці застосують такий самий підхід до ПДВ, сплаченого у вартості квитка на проїзд до готелю та у вартості проживання в готелі???