КІК: все ще є час

Гадаю у Вас могло виникнути питання: «А для чого мені взагалі подавати звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – КІК), якщо прибуток моєї КІК підпадає під умови звільнення від оподаткування?».

Не поспішайте з відповідями.

Згідно з пп.392.5.2 п.392.5 ст. 392 ПК України контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про КІК до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

До Звіту про КІК в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

Отже, положення ПК України не містять жодного застереження щодо неподання звіту про КІК, навіть якщо прибуток КІК не підлягає оподаткуванню.

Навіть навпаки, при звільненні від оподаткування прибутку КІК контролююча особа в обов’язковому порядку має подати повний Звіт про КІК, з відображенням умов такого звільнення відповідно до п.392.4 ст.392 ПК України, з додатком КІК разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи/податковою декларацією з податку на прибуток.

Для резидента-контролера КІК положення ПК України не передбачають жодних винятків чи послаблень щодо КІК-звітування: звітувати мають всі, якщо звичайно не хочуть платити значні суми штрафів чи приймати незаплановані візити податкових інспекторів з податковими перевірками.

Тож у випадку з КІК план дій простий: належне вчасне звітування про КІК контролюючим органам – збереже резидентів-контролерів КІК від штрафних санкцій за вчинення податкових правопорушень, як за п.120.7 ст.120 ПК України, так й за іншими положеннями ПК України.

Сподіваємось вищевказане питання більше не стоятиме у Вас на заваді під час КІК-звітування. Якщо ж маєте інші, – знаєте до кого звернутись за консультацією!

Нехай нічого не стає на заваді! Бережіть себе!

Вікторія Шелест,
юристка, помічниця адвоката

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *