Як НЗСУ стягує виплачені кошти із закладів охорони здоров’я ТОП 5 ситуацій

Значно дешевше вчитися на чужих помилках. І фінансово, і морально. Бо мова часто про мільйони, які комунальні некомерційні підприємства (КНП) і не тільки можуть із легкістю втратити. Тож про претензії Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Власне, про судові, коли відмовляються повернути кошти добровільно. Відповідні позови про стягнення із КНП певних сум подаються до господарських судів. А це означає, що справи розглядатимуться доволі швидко. Принаймні поділимося нашим досвідом про це.

Продовження матеріалу за посиланням: https://e.med-buh.com.ua/holovnyy-bukhhalter-medychnoho-zakladu-2024-12/yak-nzsu-styahuye-vyplacheni-koshty-iz-zakladiv.

Основні тези:

  1. “Зрештою апеляційний суд, відмовляючи в задоволенні позовних вимог НСЗУ, дійшов висновку, що сплачені за надані медичні послуги кошти не є надмірними. Адже фактично за 2020 рік відповідно до інформації, що міститься в звіті № 10 «Щодо надання психіатричної допомоги населенню за 2020 рік», затвердженому наказом МОЗ від 30.11.2017 р. № 1504 і наказом МОЗ від 17.11.2020 р. № 2650, проліковано не 3 166 випадків, а 5 667, дані про що внесено до електронної системи звітності та не заперечено НСЗУ.”

2. От і маємо наслідки неналежного обліку лікарських засобів і медичних виробів більш як на 11 млн грн.

3. “І тут апеляційний суд нагадав, що в разі зміни обсягу наданих медичних послуг, що виявлено за результатами аналізу інформації про обсяг фактично наданих медичними закладами медичних послуг порівняно із запланованим у Договорі обсягом медичних послуг, НСЗУ має право ініціювати внесення змін до нього щодо коригування вартості медичних послуг, а не стягувати одразу відповідні кошти.”.

Наталія Брожко, Керівна Партнерка, адвокатка Адвокатської фірми «Єфімов, Брожко та партнери»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *