Для чого звільняти від оплаткування, те, що не оподатковується?

Вітаю,

Ви ж точно знаєте, що немає нічого більш вічного, аніж тимчасове. У нас – це військовий збір, який є тимчасовим вже п’ятий рік. І от у ПКУ є «хитрий» такий пп.1.7. пункту 161, який встановлює, що дивіденди, які спрямовуються на збільшення статутного капіталу, на відміну від ПДФО не звільняються від цього збору. Та оскільки більшість платників податку живуть у стереотипі, що ВЗ і ПДФО нерозривні, то на тому й попадаються під руку податківці, які про цей стереотип знають.

Continue reading

Усе починається з доби

Вітаю,

усе почалося з того, що у ВР вирішили звернути увагу на туристичний збір, але не на техніку написання норм Податкового кодексу щодо нього. От і вказали, що ставка збору встановлюється «для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення». Одразу ж виникає елементарне запитання: «Що таке доба і як її рахувати?». Наприклад, якщо турист поселився в готелі увечері о 19-00, а виїхав зранку о 9-00, то чи можна говорити про добу.

Continue reading

Фактичні перевірки ДФС щодо належного оформлення трудових відносин

В рамках оголошеної урядом ще восени минулого року боротьби з тіньовою зайнятістю населення та виплатою заробітних плат «у конверті» досить поширеними стали фактичні перевірки ДФС на підставі п.80.2.7 ст.80 ПК України.  Тобто перевірки, які проводяться у зв’язку з наявністю та/або отриманням органами ДФС інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати без сплати податків.

Continue reading