Конкуренція

Адвокатська фірма «Єфімов та партнери»:

1) проаналізує Ваші чинні договори, сайти та рекламні матеріали на наявність потенційних порушень конкурентного законодавства та надасть відповідні рекомендації;

2) проконтролює якість надання Вами інформації на запит АМКУ;

3) підготує обґрунтоване звернення до АМКУ щодо  відкриття справи відносно держоргану чи органу місцевого самоврядування, який порушує Ваші права;

4) здійснить представництво Ваших інтересів під час розслідування справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

5) оскаржить рішення АМКУ щодо Вас в суді;

6) підготує пакет документів для отримання дозволу на концентрацію (оренда/придбання майна, купівля часток, призначення на посади до органів управління суб’єкта господарювання, злиття суб’єктів господарювання і т.д.), отримання дозволу на узгоджені дії (встановлення однакових цін, розподіл ринків та ін.) тощо.

Адже бізнес – як чемпіонат з футболу зі своїми правилами, які час від часу порушують і сильні, і слабші гравці. Одним із арбітрів такої гри є Антимонопольний комітет України (далі – АМКУ). І він може як дати попередження, так і видалити гравця з чемпіонату на найближчі кілька ігор. Або ж і взагалі добряче оштрафувати клуб. Та коли арбітр постійно у полі зору команди, він своєю присутністю вже нагадує, як робити  не слід. Чого не скажеш про АМКУ.

«Листи щастя»-запити від АМКУ зазвичай надходять потенційному порушнику вже тоді, коли проти нього відкрито справу. І АМКУ як орган зі спеціальним статусом, який має практично необмежені можливості у витребуванні інформації (будь то податкова чи банк) вирішує з Вашою допомогою підсилити свою позицію. Тим паче, що Ваша невдала відповідь теж має потенційну можливість поповнити держбюджет (до 1% Вашого доходу за попередній рік).

Мало хто навіть усвідомлює (в т.ч. і Ваш корпоративний юрист чи адвокат з іншою вузькою спеціалізацією), що не так просто купити чи орендувати приміщення, придбати акції, призначити свого гарного товариша на посаду директора товариства, домовитись з контрагентом про розподіл ринку чи встановити з ним однакові ціни. І щоб при цьому не отримати штраф в розмірі 5% чи 10% від доходу за попередній рік просто через те, що не вбачали небезпеки у власних бізнес-кроках.

А як часто замислюєтесь над змістом сайтів, вивісок, рекламних матеріалів? Зможете підтвердити, що у Вас дійсно «найнижчі ціни», що Ви є «лідером», що вся Ваша продукція сертифікована (коли знайдуться кілька одиниць без сертифікації). Неточне слово, невдало сформульоване речення та й просто неправдива інформація про стаж роботи «відберуть» у Вас до 5% доходу. І це легко можемо підтвердити судовою практикою.

З іншого боку, співпраця з АМКУ в межах законодавства дозволить Вам покарати недобросовісного конкурента за неправомірне використання Вашої торговельної марки, примусить орган державної влади чи місцевого самоврядування скасувати рішення, яке надає неправомірну перевагу Вашим конкурентам. І це ще далеко не все. І Адвокатська фірма «Єфімов та партнери» Вам це доведе.