ТЦК, поліція: психологія чи право

Зміни у законодавстві про мобілізацію, про військову службу наразі затьмарили інші актуальні та обговорювані теми, такі як блокування податкових накладних чи звітування щодо КІК. Продовжити читання

Виробництво відеоконтенту та фільмів: питання обліку

EXPERTUS. Головбух

Питання: Ми – юридична особа на загальній системі оподаткування, платник ПДВ. Ми виробляємо відеоконтент та фільми; надаємо ліцензії партнерам за на використання на ТВ-платформах, інтернет- платформах…).

Якою датою визнавати дохід від надання ліцензій? Це валюта, і тому дата має значення.

Також питання стосується і декларації з ПДВ, тому що «показуємо» нараховані/отримані роялті у Додатку № 5 (не є обʼєктом).

Яка дата є першою подією? Продовжити читання

Субсидіарна відповідальність керівників і власників юридичних осіб

Черговий випуск “Фінансовий директор компанії” з публікацією адвоката Наталії Брожко.

Із публікації дізнаєтесь: Продовжити читання

Договір з комунальним підприємством

EXPERTUS. Головбух

Питання: чи можна укласти договір між комунальним підприємством на загальній системі оподаткування та ФОП ІІ чи ІІІ групи про співпрацю щодо обслуговування електроустановок в комунальному підприємстві?

Які особливості такого договору? Продовжити читання

Майбутній об’єкт нерухомого майна

EXPERTUS. Головбух

Питання: ТОВ на загальній системі з ПДВ, є замовником та забудовником будівництва житлового будинку з нежитловими приміщеннями (комплексу).

Відповідно до нового закону, продаж квартир фізичним особам відбувається через укладення договорів купівлі-продажу МОНів (МОН- майбутній об’єкт нерухомості).

Якщо фізична особа, в цьому випадку, захоче переуступити свій МОН іншій фізичній особі, які податки виникають (ПДФО, ВЗ, хто сплачує) при повній оплаті за МОН, або при частковій оплаті за МОН? Продовжити читання