Заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи

Адвокатом Єфімовим Олександром Миколайовичем за участі юриста Менчака Іллі на замовлення клієнта було заповнено та подано податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Суть послуги полягала у тому, щоб вірно встановити загальний розмір доходів (включаючи іноземні доходи), визначити податкове зобов’язання та обрахувати податкову знижку з податку на доходу фізичних осіб, оскільки клієнт оплачує навчання у закладі середньої освіти для своїх дітей.

Перелік інших витрат, дозволених до включення до податкової знижки, передбачений п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

Також було обраховано податкові зобов’язання з ПДФО щодо доходів, які були отримані у Швейцарській Конфедерації та Естонській Республіці.

Варто зазначити, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації (п.п. 170.11.2. п. 170.11. ст. 170 ПКУ).

Станом на грудень 2021 року Україна уклала та ратифікувала угоди про уникнення подвійного оподаткування з 74 країнами світу, зокрема і з Естонією та Швейцарією.

Однак потрібно враховувати, що для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 ПКУ).

Тобто, перед поданням декларації про майновий стан та доходи потрібно отримати легалізовану довідку від податкових органів країни, де отримується такий дохід.

Оскільки, ставка податку на доходи у Естонії та Швейцарії (у кантоні Цуг) відповідно до податкових довідок цих країн становить 25% та 40% відповідно, тобто перевищує ставку ПДФО в Україні, і податки з цих доходів були сплачені у цих країнах, то податкове зобов’язання з ПДФО в Україні становить нуль гривень.

В свою чергу, хочемо зазначити, що команда Адвокатської фірми «Єфімов та партнери» має значний досвід у консультуванні, заповнені та подачі декларацій про майновий стан і доходи і з радістю допоможе Вам з цим питанням.