Про податкове резидентство

На стор.3 нашого Моніторингу від сьогодні наведена ІПК ДПС України про те, що фізична особа, яка проживає в Німеччині більше 183 днів на рік, залишається таки податковим резидентом України з усіма податковими обов’язками. Досить актуальне питання, особливо для тих, хто виїхав з України через війну і вже призвичаївся жити за межами нашої країни.

Податківці пишуть про те, що вони про таку фізособу можуть дізнатися з різних державних реєстрів, в яких зареєстровані корпоративні права, майно, обтяження тощо.

Єдиний реєстр, який вони не згадали, це реєстр Державної міграційної служби. Адже саме ця служба володіє інформацією про усіх громадян України. А громадянином України є будь-хто, хто має український паспорт.

В ПКУ є п. 14.1.213, відповідно до якого «якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України».

А ще в Конституції України є ст.67, відповідно до якої «Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».

Як на Вашу думку? Добре, що податківці не читають цей лист???

Oleksandr YEFIMOV

Підписатись на Моніторинг