Прибутки в умовах збитків

Вітаю Вас!

У той час, поки на території України оголошений карантин у зв’язку із мінімізацією ризиків розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, «бізнес», особливо малий та середній, несе колосальні збитки та всіма «правдами» і «неправдами» намагається вийти із кризи – Головне управління ДПС у м. Києві прозвітувало про результати своєї «діяльності» за I квартал 2020 року.

І результати «діяльності» доволі таки непогані, як для адміністративно-територіальної одиниці, в якій, за найкращими підрахунками, робочі місця після початку введення карантину втратили більше 700 000 громадян.

Ось деякі цифри, «для прикладу»:

надходження до зведеного бюджету щодо платежів, які контролюються столичним підрозділом податкової служби, склали понад 29,8 мільярдів гривень, що на 5 мільярдів  25 мільйонів гривень або на 20 % перевищує відповідний показник 2019 року;

платниками податків міста Києва сплачено 22 мільярди 255 мільйонів гривень, що на 4 мільярди 423 мільйони гривень (25 %) перевищує надходження відповідного періоду 2019 року.

Зростання ж надходжень відбулось за такими основними податками:

податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (збір) – на 10 мільярдів 680 мільйонів гривень, що більше на 36% або на 2 мільярди 829 мільйонів гривень;

податку на доходи фізичних осіб – на 5 мільярдів 625 мільйонів  гривень, що більше на 12% або на 597 мільйонів гривень;

– податку на прибуток підприємств – на 4 мільярди 518 мільйонів гривень, що більше на 15% або на 605 мільйонів гривень;

– військовому збору – на 940 мільйонів гривень, що більше на 12% або на 101 мільйон гривень;

акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) на 275 мільйонів гривень, що більше у 87 разів або на 272 мільйони гривень.

Проаналізувавши та дослідивши усі ці цифри, а також преференції, які надаються владними суб’єктами розвинутих держав на підтримку бізнесу на час карантину, – сподіваємося, що наша влада все ж таки оговтається та «справді» допоможе тим, хто дозволяє їй функціонувати, адже «збирати» навчились, а ось підтримувати та стимулювати у важкі часи – зась.

 Владислав Головатюк, юрист, помічник адвоката