Військовий облік жінок: чергові зміни!!!

Є новини щодо військового обліку жінок.

23 вересня 2022 року набув чинності наказ Міноборони України від 06.09.2022 №259, яким було зазначено, що жінки-військовозобов’язані мають стати на військовий облік у відповідні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) до 1 жовтня 2023 року. Тобто, цей строк продовжили на один рік.

Також 21 вересня 2022 року був прийнятий за основу законопроєкт №6482, яким планується додати нове формулювання до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо обліку жінок:

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних»

Таким чином, жінки, що мають споріднені професії з військово-обліковими спеціальностями (наприклад, бухгалтери) зобов’язані стати на облік у ТЦК та СП до 1 жовтня 2023 року. А у разі прийняття законопроєкту №6482, матимуть обов’язок стати на облік лише ті жінки, які мають споріднені професії з медичною діяльністю. Решта жінок можуть стати на облік лише на добровільній основі.

Ілля Менчак, юрист Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери»

Підписатись на Моніторинг