Якщо Ви плануєте закрити свій ФОП, то Вам необхідно знати певні нюанси зберігання документів, пов’язаних з діяльністю ФОП.
Перше, про що хотілось би зазначити, так це про підставу для зняття з обліку ФОП. Згідно з п.п.1 п.11.18 розд. XI Порядку №1588 підставою для зняття фізичної особи – підприємця як платника податків з обліку у відповідному контролюючому органі є, зокрема, відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням.
Питання документів, які необхідно зберігати, регулюється п.44.3. ПК України, відповідно до якого платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених пунктом 44.1 ст.44, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством строків, але не менше:
44.3.1. 2555 днів – для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю відповідно до статей 39 і 392 ПК України;
44.3.2. 1825 днів – для первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, що складаються особами, визначеними пунктом 133.1 статті 133, підпунктом 133.2.2 пункту 133.2 та пунктом 133.4 статті 133 ПК України, а також юридичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, за винятком документів, до яких застосовується більш тривалий строк зберігання згідно з підпунктом 44.3.1 цього пункту;
44.3.3. 1095 днів – для інших документів, на які не поширюються вимоги підпунктів 44.3.1 та 44.3.2 цього пункту;
44.3.4. 1095 днів – для документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, включаючи дозвільні документи.
Зазначені строки зберігання документів та інформації розраховуються з дня подання податкової звітності чи іншої звітності, передбаченої ПК України, для складення якої використовуються зазначені документи та/або інформація, а в разі її неподання – з передбаченого ПК України граничного строку подання такої звітності, а для документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, – з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів – з дня завершення строку їх дії).
У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 ПК України, за період діяльності платника податків не менш як 1825 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю відповідно до статей 39 і 392 ПК України), що передували даті ліквідації платника податків, у встановленому законодавством порядку передаються до архіву.
Отже, Вам варто зберігати та не губити ці документи протягом строків, зазначених вище, аби уникнути ризиків.
Якщо ж у Вас є інші питання, пов’язані з закриттям ФОП, звертайтесь до нас за юридичними консультаціями. Ми завжди розповімо Вам про всі можливі нюанси та завжди дамо поради!
З найкращими побажаннями!