Час обов’язкового застосування всіма ФОП РРО

Як всі знають, час обов’язкового застосування всіма ФОП РРО вже практично на носі. Якщо переглянути коментарі по цій темі, то, м’яко кажучи, не всі в захваті від такого нововведення. Але нікуди не дітися, ну хіба що в «тінь», слід розбиратися, що та як має бути.

Так, відповідний ЗУ № 129-1Х від 20.09.2019 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг» 19.10.2019 було опублікований в газеті «Голос України» № 200. Тож вступить він в силу з 19.04.2020. Отже відлік для детального вивчення даної теми почався. І цей час пролетить ну дуже швидко, будьте в цьому впевнені.

Отже, відповідно до цього закону, з 01.10.2020 по 31.12.2020 застосовувати РРО та / або програмні РРО повинні ФОП – платники єдиного податку I-ІV груп які здійснюють:

– реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

– роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;

– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

– реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

Крім зазначених суб’єктів господарювання, застосовувати РРО в цей час повинні платники єдиного податку, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн грн.

Отже, в 2020 році ще не всіх торкнуться ці новації. Якщо ваші види діяльності не потрапили до вказаного вище переліку та якщо ваш дохід в межах 1 млн. грн, можете поки видихнути.

Проте вже з 01.01.2021 платники єдиного податку І-ІV груп незалежно від обсягу доходу та обраного виду діяльності будуть зобов’язані використовувати РРО.

Тож будьте уважні, адже порушення в «сфері РРО» тягнуть за собою ну дуже великі штрафи. Якщо є сумніви в тому, що  зможете самостійно розібратися в нововведеннях, доцільно задуматись про допомогу спеціалістів. Попередити порушення буде точно дешевше та спокійніше, аніж потім оскаржувати притягнення до відповідальності.

Також у нашому Моніторингу: типові причини оскарження публічних закупівель, удосконалення проведення державних випробувань та державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, новий порядок відчуження об’єктів державної власності та ще багато чого цікавого.

 

Станіслав Лаврінчук, аудитор

Підписатись на Моніторинг