Податкові наслідки виділу: переконали податківців

Податківці «відмовились»  від «претензій» на 105 млн грн після надання науково-правового висновку, над яким працював Олександр Єфімов.

Питання стосувалось податкових наслідків у разі виділу/виділення ЮО.

Тож, висновки були наступні:

  1. Перехід майна, активів та пасивів від юридичної особи, з якої здійснено виділ/виділення не є за своєю правовою природою передачею майна, оскільки в цьому разі відбувається його розподіл за розподільчим балансом, а не передача в розумінні пп. «а» п.185.1. ст.185 ПКУ.
  2. Перехід майна, активів та пасивів від юридичної особи, з якої здійснено виділ/виділення не є за своєю правовою природою постачанням товарів, оскільки в цьому разі відбувається його розподіл за розподільчим балансом, а не будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду, у розумінні пп.14.1.191. ст.14 ПКУ.
  3. Передача юридичною особою, з якої здійснено виділ іншої юридичної особи, майна, прав та обов’язків, а саме активів та пасивів за розподільчим балансом новоствореній юридичній особі не є безоплатною передачею майна, а отже й не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

Подібні висновки спрацьовують і в позасудових процедурах. Питання в тому, чи скористаєтесь ви такою можливістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *