Донарахування податків через незнання ДСТУ

Знаєте про існування такого цікавого Національного стандарту «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020»?
 
Він про те, як правильно оформлювати різні документи.

 
Наприклад, цим Стандартом встановлено, що у разі відсутності посадової особи, найменування посади, власне ім’я і прізвище якої зазначено в документі, його підписує особа, яка виконує її обов’язки, або її заступник. У цьому разі обов’язково зазначають фактичну посаду, власне ім’я, прізвище особи, яка підписала документ (виправлення вносять рукописним або машинописним способом, якщо документ неможливо передрукувати).
Водночас, не дозволено під час підписання документа ставити прийменник «За» чи правобічну похилу риску перед найменуванням посади.
 
Зустрічали ж документи підписані не керівником, а кимось іншим з похилою рискою ліворуч, яка нібито має вказувати на те, що документ підписано
уповноваженим заступником, але ким саме, невідомо?
 
Або ж, наприклад, як треба ставити печатку на документі. Мабуть, зустрічали документи, коли печатку ставлять прямо на підпис?
 
Згідно з п.5.23. ДСТУ 4163 відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер найменування посади особи, яка підписала документ, але не особистий підпис посадової особи, або у спеціально призначеному для цього місці з відміткою «МП».
 
Як гадаєте, що податківці зроблять, наприклад, з наказом про відрядження, коли таки прочитають цей ДСТУ 4163 і знайдуть його порушення? Що буде з витратами на відрядження?
 
Як гадаєте, ризикне суддя адміністративного суду визнати неправомірність висновків в акті перевірки, якщо в акті будуть вказані порушення ДСТУ 4163?
 
То може краще таки ознайомитися з тим ДСТУ 4163 і дотримуватися його вимог???
 
Олександр ЄФІМОВ, Старший Партнер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *