Безоплатна приватизація земель для ОСГ: проблемні питання

Опубліковано: журнал Землевпорядний вісник № 2/2020, ст. 40-44.

Періодично в інтернеті та засобах масової інформації піднімається тема безоплатної приватизації землі: де, скільки та які наділи можна отримати. При цьому чи не найбільше запитань виникає щодо передачі у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства (ОСГ). Так, лише у цьому місяці до редакції надійшло три звернення від місцевих рад із питаннями на цю тему. На основних із них і зупинимось далі детально. Продовжити читання

Адвокати-«найманці»: чи зобов’язані сплачувати ЄСВ за себе?

Коли у грудні 2017 року набрала обертів адвокатська «монополія» на представництво в суді, яка з кожним роком поширювалася на суди наступних інстанцій, багато хто з керівників підприємств вирішив, що це питання «технічне», яке вирішується незначними витратами коштів і часу. Роботодавці відправили своїх in-house юристів за свідоцтвами на право зайняття адвокатською діяльністю. І от коли останні таке свідоцтво отримали, то вони й продовжували захищати своїх роботодавців у судах. Продовжити читання

Тимчасові зміни щодо строків подання скарг до ДПС

А Ви знали, що пунктом 528, який Законом № 540 внесено до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, передбачено також зупинення перебігу строків, встановлених статтею 56 Кодексу (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року? Продовжити читання

Карантин: чого Ви ще не знали

Вітаю Вас!

На позачерговому засіданні 2 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив нову редакцію постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з доопрацюванням. Продовжити читання

Статус важливіший за сам факт

Вітаю,

є в Податковому кодексі п.198.3.1, який вказує на те, що право на податковий кредит з ПДВ платник має у разі придбання ним товарів/послуг та основних фондів, призначених для використання в оподатковуваних операціях. Проте траплялися такі випадки, коли такі товарі чи основні засоби хоча й були призначенні для використання в оподатковуваних операціях, проте не могли бути саме так використані тому, що їх вкрали чи пошкодили. І от податківці завжди наполягали на тому, що й права на податковий кредит щодо вартості таких товарів платники не мають. І не важливо, з якою метою вони були придбані, для чого вони були призначені. Важливо, що вони взагалі не можуть бути використані. Продовжити читання