Чи є інвойс первинним документом?

Скажіть мені, що Ви знаєте про «інвойс», і я скажу хто Ви.

Справді, знання особливостей такого документа як інвойс, дозволяє багато чого «розповісти» про особу, яка його виставляє. Продовжити читання

Розірвання договору емфітевзису: нюанси повернення оплати

EXPERTUS. Головбух

Питання:

Сільськогосподарське ТОВ уклало договір емфітевзису з фіз. особою, сплатило податки і суму по договору за 50 років. Пройшло 3 роки, договір розривається за згодою сторін. Чи повинна фіз. особа повернути кошти за 47 років чи СТОВ повинно списати незамортизовану частину емфітевзису на збитки? Продовжити читання

Форма сертифіката податкового резидента

EXPERTUS. Головбух

Питання:

Підкажіть, будь ласка, чи приймає наша ДПІ зараз Резидентські сертифікати в електронному вигляді? Чи змінилося зараз щось в законодавстві України з цього приводу. Наш контрагент з Молдови відмовляється нам давати Резидентський сертифікат у паперовому вигляді, посилаючись на те, що у них зараз такі документи не видають у паперовому вигляді. Підкажіть, будь ласка, що нам робити у цій ситуації. Продовжити читання

Продаж майнових прав на житлову недобудову

Питання:

Забудовник продає майнові права на житлову недобудову, дозвіл на будівництво якої одержано до 10.10.2022 року (до набрання чинності ЗУ «Про гарантування речових прав…»). Обов’язок реєстрації спеціального майнового права на такі об’єкти у реєстрі речових прав у такого забудовника відсутній, оскільки він не приймав рішення про поширення дії нового ЗУ «Про гарантування речових прав…» на старі дозволи, які було отримано до набрання ним чинності. Відповідно, забудовник продовжує продавати майнові права у розумінні ЗУ «Про оцінку майна та майнових прав».

Норма п.п.197.1.14 ПКУ чітко зазначає, що «першим постачанням неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості означає першу передачу спеціального майнового права на відповідний об’єкт покупцю за договором купівлі-продажу неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості (перший продаж) від замовника будівництва/девелопера будівництва, за яким зареєстровано спеціальне майнове право на відповідний об’єкт». Тобто, про продаж майнового права на житлову недобудову за старим дозволом тут абсолютно нічого не вказано. Також жодним нормативним документом поняття «майнові права» та «спеціальне майнове право» на такі об’єкти нерухомості не ототожнено (не прирівняно).

То ж чи є першим постачанням згідно п.п. 197.1.14 ПКУ продаж майнових прав (не спеціального майнового права) на житлову недобудову за старим дозволом, який видано до 10.10.2022? Продовжити читання